Certifikát, diplom

Certifikát a diplom jsou specifickými formami reklamy. Osvědčují se zejména tam, kde jsou vašimi zákazníky maloobchodní prodejny. Krásný zarámovaný diplom, potvrzující, že tato prodejna je schopna prodávat vaše zboží na nejvyšší úrovni, nepřitahuje pozornost jenom k vám, ale také ke schopnostem majitele prodejny, a dělá tedy reklamu oběma. A nemusí jít o žádné speciální znalosti.

Myslíte si například, že k prodávání razítek je třeba mít nějaké zvláštní podmínky a dovednosti? A přece najdete v mnoha prodejnách, které se tímto oborem zabývají, viditelně umístěny odpovídající certifikáty.

Specifickou formou je použití certifikátu v metodě, které říkám "metoda nadbytečného certifikátu". Jejím základem je získání certifikátu státem akreditované zkušebny na nějakou podružnou vlastnost. Třeba vám dosvědčí, že materiál, ze kterého jsou vyrobeny kapsy vašich oděvů, má vyšší pevnost nebo trvanlivost. Pokud zákazník nenachází velké rozdíly mezi nabídkou konkurence a vaší, přichází pravá chvíle pro použití tohoto certifikátu -- jestlipak zákazník ví, kolik věcí se ztrácí kvůli děravým kapsám? Může snad konkurence doložit, že její kapsy nebudou za týden děravé? My ano. Prosím - zde je certifikát…

Diplom nebo certifikát je ocenění -- a každý člověk má rád, když se může takovým oceněním pochlubit!
nahoru